KONTAKT:
+48 698 82 01 01
Mój koszyk
0
Filtr zakupów
Cena
  • 44 80
Producent
  1. Toko (03)
Popularne

Smary do nart zjazdowych

Smary narciarskie na zimno i na gorąco. Do zastosowania w różnych warunkach oraz uniwersalne, spełniające wymagania każdego narciarza. Chronią ślizgi przed utlenianiem, zwiększają bezpieczeństwo, a odpowiednio posmarowane narty dają pełną radość na śniegu.

Siatka  Lista 

Desc

Siatka  Lista 

Desc

Woski i smary do nart i desek snowboardowych dobrze wsmarowane w ślizgu zwiększają bezpieczeństwo narciarza i innych użytkowników stoku. To nie tylko najlepszy czas podczas zjazdu. Zmniejsza się też ryzyko "przytarcia" narty wjeżdżającej w inny rodzaj śniegu. Ale o narty trzeba dbać nie tylko w sezonie. Przede wszystkim po zimie należy je oczyścić, a na ślizgi nałożyć smar do konserwacji nart po sezonie. Pozwala on odpowiednio natłuścić ślizgi nie dopuszczając do tzw utleniania się. Natomiast przed sezonem wystarczy ściągnąć cykliną ten uniwersalny smar zabezpieczajcy i nałożyć odpowiedni do warunków panujących na stoku lub zostawić go, wówczas po kilku zjazdach smar sam ulegnie wytarciu.

Jakie smary do nart zjazdowych?

Smary do nart zjazdowych dzielą sie na: do zastosowania na gorąco i na zimno oraz przeznaczone na różne temperatury śniegu lub powietrza.
Najpopularniejsze są smary na gorąco do nart przygotowywanych w serwisach narciarskich. Rozprowadzane za pomocą gorącego żelazka lub wałka maszyny serwisującej, łatwiej wsiąkają w ślizgi nart i dłużej się w nich utrzymują.


Smary do nart na zimno występują najczęściej w sztyfcie lub sprayu. Wygodne opakowanie pozwala zabrać smar ze soba na stok i uzywać go przed każdym zjazdem.
Ważnym parametrem do zastosowania odpowiedniego smaru jest tempreatura. Każdy smar do nart jest przeznaczony na inne warunki atmosferyczne. Producenci zazwyczaj na opakowaniach oznaczają w jakiej temperaturze powietrza czy śniegu smar do nart najlepiej spełnia swe właściwości.
Najpopularniejsze smary to: smary Toko, smary Swix, smary Holmenkol, smary Vola