Nartorolki

Czym zastąpić biegi narciarskie? Nartorolki to znakomita forma treningu latem. Zaawansowane technologie coraz częściej pozwalają odzwierciedlić technikę biegu na nartach biegowych. Nartorolki możemy podzielić na: biegowe - terenowe (na asfalt) oraz nartorolki terenowe.

Nartorolki to sport, który łączy w sobie elementy biegów narciarskich i jazdy na rolkach. Jest to dyscyplina, która pozwala na trening całego ciała, zwłaszcza nóg, ramion i brzucha. Nartorolki są popularne jako alternatywa dla biegów narciarskich w okresie letnim, gdy nie ma już śniegu, ale także jako odrębna forma aktywności fizycznej. W trakcie treningu na nartorolkach, zawodnicy używają kijów narciarskich i butów narciarskich zamontowanych na specjalnych szynach na kółkach, a następnie poruszają się po twardych nawierzchniach takich jak asfalt czy beton. Są także nartorolki, na których można biegać także na szutrach. Taki sprzęt posiada pompowane kółka. Nartorolki są popularne zwłaszcza wśród biegaczy narciarskich, którzy chcą utrzymać dobrą formę przez cały rok zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nie ma śniegu.

Do biegania na nartorolkach potrzebne są przede wszystkim:

Nartorolki - czyli buty narciarskie zamontowane na kółkach.

Kijki narciarskie - służą do utrzymania równowagi oraz pomagają w napędzaniu nartorolek.

Odzież sportowa - należy założyć wygodne, przewiewne i elastyczne ubranie, które nie będzie krępować ruchów.

Kask - zapewni ochronę głowy w razie upadku.

Rękawice - zwiększą chwyt i chronią dłonie przed otarciami.

Nawierzchnia - najlepiej biegać na asfalcie lub innym twardym podłożu, który zapewni dobrą przyczepność nartorolek.

Dodano do listy życzeń
Dodano do porównania

W tym sklepie internetowym korzystamy z plików cookie, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji zawiera Polityka prywatności.